Élve zárták fedett aknába Jessyt

Egy márciusi vasárnapon kétségbeesett nyüszítés hallatszott Lulla-Jabapusztán egy elhagyott aknából. Egy arra sétáló hölgy figyelt fel a hangokra, és a betonlap alatt egy keskeny résen keresztül megpillantotta a csapdába került kutyát. Azonnal értesítette a Siófoki Állatvédő Alapítványt, amely a tűzoltók segítségével tudták csak kiszabadítani az aknába zárt, rémült németjuhász keveréket, Jessyt. A mentés során állati csontokat is találtak a mélyben. Mivel Jessyben chip volt, és így beazonosítható a gazdája, az Alapítvány súlyos állatkínzás miatt feljelentést tett a rendőrségen.
A hatóság talán már ki is nyomozta a tulajdonost, de az Alapítványt semmiről nem tájékoztatják, Így kétes a kutya további sorsa. Ameddig nem zárul le a rendőrségi eljárás, nem kereshetnek neki felelős, szerető gazdát. A rendőrségi vizsgálat viszont akár egy évig is elhúzódhat, és ha nem találnak kellő bizonyítékot, akkor még vissza is kerülhet a sokat szenvedett állat a vélhetőleg kegyetlen tulajdonoshoz.
Utcára dobják a megunt kedvenceket
Pedig az 1998. évi XXVIII. állatvédelmi törvény kimondja, hogy az állatkínzás megvalósulásához nem szükséges, hogy az elkövető az állat életét ténylegesen kioltsa, vagy az állat valóban maradandó egészségkárosodást szenvedjen, elég csupán az, hogy az elkövető tette erre alkalmas legyen.
A törvény szerint az ember környezetében tartott állat tulajdonjogával, tartásával felhagyni nem szabad. Az állat elűzése, elhagyása vagy kitétele tilos!
Ennek ellenére számtalan kutyus azért kerül be a siófoki menhelyre, mert a gazdája minden bizonnyal megunta őt. Közéjük tartozik Quasimodo és Dinó is.
Quasimodo

Quasimodo egy kegyetlen zalaszegvári szaporító áldozata. Több társával együtt mentette meg őt az Alapítvány a telep felszámolásakor. Szegény kutyus egy nem működő vesével küzd, amelyet hamarosan el kell távolítani. Előtte azonban a tüdőférgességét is kezelni kell.
Dinó

Dinónak szerencséje volt, mert miután valaki kihajította őt Balatonszabadi határában, ahol elüthette egy jármű, rátalált egy állatszerető ember. Értesítette a Siófoki Állatvédő Alapítványt, akik azonnal orvoshoz vitték szegény állatot. Ott derült ki, hogy agyi ödémája alakult ki, amely a folyamatos kezelésnek köszönhetően lassacskán felszívódni látszik.
Egy kutya vagy cica otthonból való kirakása nemcsak kegyetlen, hanem törvénybe ütköző is.

Sokan nem gondolnak bele, de amikor valaki szándékosan magára hagyja a háziállatát – például kiviszi egy ismeretlen helyre és otthagyja –, azzal bűncselekményt követ el, és nem csak az állat életét veszélyezteti, hanem más emberekét vagy más állatét is.
A magyar törvények világosan fogalmaznak: aki gerinces állatát indokolatlanul bántalmazza, úgy, hogy annak maradandó egészségkárosodása vagy pusztulása következik be, illetve aki elhagyja vagy kiteszi az állatát, az vétséget követ el, és akár két év szabadságvesztéssel is büntethető.
„Nekünk, az állatvédelemben dolgozóknak az az álmunk, hogy egyszer majd nem a megtört, bántalmazott állatok sebeit kell gyógyítanunk nap mint nap, mert az emberek megtanulnak szeretettel, felelősen bánni az állatokkal” – mondja Vörös Zsuzsanna, a Siófoki Állatvédelmi Alapítvány elnöke.
Támogassa állatmentő munkánkat
Támogasd mentett állataink ellátását!
A felelős gondozás, a befogadott állatok napi betevőjéről való gondoskodás mellett pártfogoltjaink örökbeadása is fontos küldetésünk. A napi ellátásukon túl az örökbeadáshoz szükséges oltások, ivartalanítás költségeire is gyűjtünk.
Arra kérünk, adományoddal támogasd céljainkat! Köszönjük szépen!